Hayvan Dostları

Sokakta yaşayan canların su ve mama ihtiyaçlarını karşılayın.

Emegin Seruveni
897 views

Konya merkez ve ilçe belediyelerinde sokak hayvanlarına karşı zulüm ve işkenceler artarak devam ediyor. Konya belediyeleri, sokak köpeklerini iğnelerle, boğma makineleri ve diğer araçlar ile toplamayı ve öldürmeyi sürdürüyor.

Eline tüfeği alan belediye yetkilileri, taşeron şirketlerin elemanları, çöp arabaları ve belediye araçları ile sokak hayvanlarını yok ediyor. Bir kısım sokak hayvanı çöplüklerde, ıssız alanlarda veya köylerde ölüme terk ediliyor. Yaşama fırsatı bulan hayvanlar ise atıldıkları belediye barınaklarında ya birbirini parçalıyor, ya da hastalık, açlık ve stres sebebiyle benzer bir ölüme sürükleniyor.

Konya BB, Selçuklu, Meram, Karatay ve diğer ilçe belediyelerine çağrımızdır: Hayvanları öldürmekten vazgeçin. Taşeron firma elemanlarının hayvanlara karşı uyguladıkları zulümleri durdurun. Küpeli, hamile, çocuklu anneleri ve yavruları yaşam alanlarından koparmayın, küpesiz hayvanları ise kısırlaştırmanın ardından alışkın oldukları çevreye bırakın. Barınakları ölüm kampı statüsünden çıkarın, yasaya uygun rehabilite merkezlerine dönüştürün. Sokakta yaşayan canların su ve mama ihtiyaçlarını karşılayın. Hayvanlara uygulanan zulümlerin karşısında durun ve hukuken takipçisi olun.

Tüm yetkilileri yasaları uygulamaya ve görevlerini yapmaya davet ediyoruz.