Emeğin Serüveni İkinci Yaşına Girdi

Kutlu Olsun.

Nazım Tokşen
877 views

İki yıl boyunca, dergimizin ismi Emeğin Serüveni’nin patentini almak için yürüttüğümüz hukuksal mücadeleyi kazandık ve yolumuza devam ediyoruz. Bu iki yıllık süreçte isim hakkımız için ticari bir dergi ile mücadele etmek zorunda kaldık. Patent alamamamız için her yolu denediler, bu konuda bir avukat ordusuna karşı mücadele verdik ve biz kazandık. Tarzımız ve farkımızı bilenler haklı olduğumuz bir konuda nasıl mücadele ettiğimizi ve haksızlıklar karşısında neler yapabileceğimizi iyi bilirler. Haklı olduğumuz noktada geri adım atmamız söz konusu bile olamaz. Bu cephede kazandığımız ilk zafer değil muhtemelen son da olmayacaktır. İsmimizin resmi olarak tescili ikinci yaşımızda aldığımız en güzel hediyelerden biridir. Bu noktada sürecin başından beri bizi hiç yalnız bırakmayan emek dostu avukatımız Gamze Güven’e teşekkürü bir borç biliriz.
Emeğin Serüveni, insanlığın daha ileri bir noktaya gitmesi için çabalamaktadır. Türkiye ve Dünya gündemi ile yakından ilgilenirken en vicdani meseleleri ele almaktan da hiç vazgeçmemektedir. Toplumsal meseleleri kendisine dert edinirken, hayvanlara yapılan zulümlere de hiçbir zaman tepkisiz kalmamıştır.
Korkusuz, sansürsüz, inandığı değerler uğruna savaşan bir dergi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken bizimle her daim yol yürüyen okurlarımıza çok şey borçluyuz ve teşekkürü bir borç biliriz.
Derginin ilk kurulduğu günden beri büyük bir fedakârlıkla, hiçbir maddi çıkar beklemeden dergiye her daim katkı sunan yazarlarımıza ve yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederken, dayanışmanın en büyük güç olduğuna dair inancım her daim diridir.
Devlet baskısını gördüğümüz zamanlardan geçtik. En yakınlarımız tarafından alçakça ihanetlere uğradık. Ancak bunlar bizi zayıflatmadı aksine daha da güçlenmemize neden oldu. Hayatta her zaman dönekler olmuştur olmaya da devam edecektir. Makam ve mevkii için inandıkları her şeyden vazgeçebilen, değerlerine ve dostlarına ihanet eden sürüngenleri de gene bu yolculukta tanıdık.
Dergiyi yıpratmaya çalışan aşağılık gruplara ve alçaklar takımına karşı da tek bir geri adım atmadık ve bundan sonra da atmayacağımızdan kimsenin zerre şüphesi olmasın.
Dergi ilk çıktığı andan itibaren, çizgisinden ödün vermeden, kimsenin güdümüne girmeden yoluna emin adımlarla devam ediyor.
Her daim dayanışmanın gücüne inanan bir dergi olarak tüm mülkiyet ilişkilerini ilk çıktığımız günden beri reddettik ve reddetmeye devam ediyoruz.
”Ne olursa olsun” okuyucu ile aramıza paranın girmesine asla izin vermeyeceğiz
Son olarak Spartaküslerin, Bedreddinlerin, Pir Sultanların, Denizlerin yolundayız.
Mücadelemiz o büyük güne ulaşıncaya kadar devam edecek.
”Zafere kadar daima.”