4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Çağrımızdır

Emegin Seruveni
817 views

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle bir kez daha hatırlatıyoruz; bozuk sistemleri ve hayvan sömürüsünü yaşatan köklü zihniyetleri değiştirmek için mücadeleye devam edeceğiz. İnsanlara, kendi yaşamlarında hayvanlar için pozitif değişiklikler yapabilmelerine olanak sağlayan gerekli bilgi ve araçları vermeye çalışırken, sömürüyü sürdüren sistemleri tanımlayan ve ortadan kaldırmayı amaçlayan çağrılarımızı da sürdüreceğiz.

Yapılması gerekenler açık ve nettir: hayvana şiddete ağır cezalar uygulanması, ölüm kampı barınakların kapatılması ve hayvan rehabilitasyon merkezlerinin çağın standartlarına uygun şekilde modernleştirilmesi, kısırlaştırma ve beslemenin yapılması ve düzenli olarak kontrollerin gerçekleştirilmesi, hayvan mamalarındaki %18 kdv’nin kaldırılması, hayvan satışının ve çoğaltılmasının yasaklanması, yasaklı cins olarak kategorize edilen hayvanların özgür koşullarda yaşamlarını sürdürmelerinin sağlanması, son zamanlarda çeşitli platformlarda hayvan katliamını örgütleyen, özellikle sokak hayvanlarını hedef gösteren, onlara karşı öfkeyi ve nefreti tetikleyen oluşumların engellenmesi, parklar, sirkler, akvaryumlar, çiftlikler, hayvanat bahçeleri, yarış sektörü, deney merkezleri ve diğer hayvan çıkarını amaçlamayan tüm alanlarda sömürünün, işkencenin, ölümün sona erdirilmesi için ihtiyacımız olan politikanın acilen üretilmesidir.

Son sözümüz hayvan dostlarımıza: Buradayız, bilinçleniyor ve örgütleniyoruz. Sokaklarımızda, parklarımızda, bahçe ve evlerimizde, var olduğumuz her yerde sizleri de var edeceğiz, koruyup kollayacağız, sarıp sarmalayacağız, öpüp koklayacağız. Biz varız ve patilerinizi asla bırakmayacağız.